Kozmetika

fotorejuvenizacia

Fotorejuvenizácia-Fotoomladenie

Neinvazivné ošetrenie pleti tváre, krku, dekoltu a chrbtov rúk pomocou IPL. Vplyvom veku naša pleť stráca na pružnosti a pevnosti, objavujú sa rozšírené cievky na tvári alebo na nohách, vrásky a chyby pigmentácie. Staroslivosť o pleť žien a mužov všetkých vekových kategórii je v tomto období nevyhnutná.  

Čo je fotorejuvenizácia?
Fotorejuvenizácia je technológia intenzívneho pulzného svetla, ktorá ponúka radikálne zlepšenie bez pooperačných obmedzení. Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentácie, rozšírené póry a cievky s vhodným rádiofrekvenčným obmedzením. Dochádza k prehriatiu hlbokých častí pokožky a tým ktzv.obnoveniu kolagénu, zlepšeniu tonusu, spevneniu pokožky a vyhladeniu drobných vrások.

Aké má fotorejuvenizácia účinky?
Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože


Kde sa najčastejšie vykonáva?

Najčastejšie na tvári, dekolte a hornej strane ruky až po predlaktie. Počas ošetrenia môžete pocítiť mierne štipnutie a výrazné prehriatie ošetrovanej oblasti. Každý zákrok trvá približne 20 až 25 minút.

Je potrebné fotorejuvenizáciu opakovať?
Všetkým procesom v ľudskej pokožke trvá určitý čas na dosiahnutie požadovaného efektu a preto vyžaduje opakovanú terapiu. V závislosti od počtu a náročnosti jednotlivých kožných problémov sa odporúča 4 -6 ošetrení. V deň ošetrenie ste schopní sa vrátiť do zamestnania a vykonávať bez obmedzení všetko ako zvyčajne.

×

Trvalé odstránenie ochlpenia s IPL

Výsledkom laserovej epilácie je trvalá redukcia ochlpenia(degenerácia vlasovej cibuľky). Laserový lúč sa zachytí v cibuľke chĺpku a tepelnou deštrukciou zničí chĺpok v aktívnej fáze rastu. Zákrok je časovo nenáročný a komfortný. Pocítite iba jemné pichnutie na povrchu pokožky. Diódový laser má vlastné chladenie, ktoré v momente, keď vystrelí lúč, pokožku aj podchladí. Laserová epilácia je investíciou do budúcna. Chĺpkov sa postupne zbavíte a tie, ktoré vám ostanú, budú rásť pomalšie a budú jemnejšie a bledšie. Epilácia nie je jednorazová záležitosť.

Laser zasahuje vlas len v aktívnej rastovej fáze, nie vtedy, keď je v pokoji alebo vypadáva. Počas jedného zákroku teda môžeme epilovať len isté percento chĺpkov. Počet opakovaní je individuálny. Potrebné sú minimálne 4 ošetrenia. Epilácia vám vydrží viac-menej celý život. Vždy však ostane pár takých chĺpkov, ktoré pri zákroku laser nezasiahol.

Preto je dobré chodiť raz za rok na jedno až dve udržiavacie ošetrenia. Výhodou laserovej epilácie je aj to, že sa vyhnete folikulitíde, teda zápalu vlasového vačku, ktorý vzniká pri vytrhávaní pinzetou a holení žiletkou.

×

Liečba akné s IPL

Za najnovšiu a efektívnu liečbu akné sa považuje laserová metóda. Možno ju využiť jednak na ošetrenie klasického akné, ale taktiež sa s úspechom využíva na vyhľadenie alebo zjemnenie jaziev po akné. Liečba pomocou laseru rieši nie len symptómy, ale odstraňuje aj príčiny akné.

Intenzívne pulzné svetlo sa dá veľmi efektívne použiť pri akné, jednom z najčastejších kožných ochorení pri ktorých je liečba komplexná. Liečba ťakých zápalových a nezápalových foriem akné sa môže stať doménou IPL. Veľmi efektívna je liečba pri hnisavých formách ochorenia. Je možné práve spektrom žiarenia vlnovej dĺžky 415 nm. Jedná sa o tzv. absorbčné maximum protoporfirínu IX obsiahnutého vo významnom množstve v Propionibacterium acnes, mikroorganizmu, ktorý sa významnou mierou podieľa na zápalových procesoch mazových žliaz. Absorbované svetlo ho likviduje a výrazne zlepšuje lokálny nález. Zlepšuje aj prognosticky stav postihnutého z hľadiska zábrany vzniku jaziev.
Prednosťou je bezbolestnosť a vysoká efektivita liečby bez vedľajších účinkov.

 

 

×

Ultrazvukové čistenie pleti

Čistenie pleti bez vytláčania a naparovania je ošetrenie pleti, ktoré prináša dokonalú regeneráciu, detoxikáciu a oživenie pleti. Pomocou unikátneho prístroja Scin Scrubber dosahujeme maximálny účinok , ktorý  sa okamžite prejavý. Je bezbolestné ošetrenie, pokožka nejavý známky podráždenia ani začervenania  ako je to pri klasických postupoch čistenia pleti. Pokiaľ túžite už o hodinu vyzerať  in , bez obáv sa objednajte na toto jedinečné ošetrenie. Ultrazvukové čistenie  sa odporúča raz za mesiac, alebo pred omladzujúcimi a liftingovými ošetreniami.

 

 

 

×

Diamantová mikrodermabrázia

Nechirurgická metóda zbrusovania pleti pri ktorej dochádza k zbrusovaniu povrchovej vrstvy pokožky pomocou diamantových hlavíc a následným ˝povysávaním˝ odumretých buniek a odstránených nečistôt z pleti

Pre koho je diamantová mikrodermabrázia vhodná ?
Mikrodermabrázia je vhodná na ošetrenie:

Mikrodermabrázia tiež podporuje produkciu nových kožných buniek v bazálnej, najhlbšej vrstve kože. Táto procedúra tiež stimuluje tvorbu kolagénu a hĺbkovo prečistí póry, čím pozitívne pôsobí na štruktúru a vzhľad pokožky.

Aký výsledok sa dá dosiahnuť mikrodermabráziou ?
Vaša koža bude vyzerať zdravšie, jemnejšie. Prakticky nie je potrebná žiadna doba na liečenie, môžete sa vrátiť do práce okamžite po zákroku. Séria zákrokov môže viesť k redukcii jemných vrások, odstráneniu zhrubnutej pokožky  a škvŕn spôsobených slnkom a tiež k redukcii výskytu pórov

 

 

 

×

Oxybrázia

Pružná a dokonale hladká pleť pomocou oxybrazie
Oxybrazia je druh mikrodermabrazie. Pri tomto spôsobe ošetrebia sa využíva silný prúd kyslíka v kombinácii s fyziologickým roztokom, ktorý sa aplikuje na pokožku pomocou trisky v tvare pera. Triska sa drží vo vzdialenosti 5 – 10 mm od pokožky. Oxybrazia podobne ako mikrodermabrazia je navrhnutá tak, aby odstránila odumreté kožné bunky. Tento typ mikrodermabrazie nespôsobuje podráždenie pokožky, pretože tu nejde o mechanické odstánenie kožných buniek, a preto môže byť táto metóda využívana aj u zákazníkov s rozšírenými kapilárami alebo citlivou pokožkou. Pokožka je po aplikácii dôkladne očistená, hydratovaná a okyslíčená. Je zregenerovaná, má zvýšenú pružnosť a je dokonale hladká.

Osvedčené účinky aplikácie:

 

×

Rádiofrekvencia

Zákrok je neinvazívny a vykonáva sa ambulantne. To znamená, že vás vo vašom bežnom živote nijak neobmedzí. Rádiofrekvenčný prístroj je k pokožke maximálne šetrný a môže sa použiť na regeneráciu pokožky tváre, krku, dekoltu, rúk, brucha, nôh a takmer všetkých oblastiach tela.

Po zákroku sa na pokožke môže objaviť mierne sčervenanie a pri vysokej intenzite ošetrenia môže dôjsť aj k jemnému opuchu. Všetky tieto prejavy však zmiznú najneskôr do 3 dní od zákroku, kedy je možné opätovne sa líčiť bez akýchkoľvek obmedzení tak, ako pred zákrokom. Zákrok je dobré niekoľkokrát opakovať, a to v závislosti od poškodenia resp. zjazvenia pleti. Zlepšenie jej kvality je však viditeľné už po prvom zákroku a najvýraznejší efekt je viditeľný 2 až 4 mesiace po ukončení liečby, kedy sa prejavia badateľné výsledky znovu vytvoreného kolagénu.

 

 

×

AHA chemický peeling

Chemický peeling využíva chemické vlastnosti slabých kyselín k odlučovaniu najpovrchnejších častí pokožky. Na kožu sa aplikujú najčastejšie ovocné kyseliny (AHA – alfa hydroxylová kyselina, získavaná prevažne z cukrové trstiny), ktorá naruší kožu do požadovanej hĺbky. Po ošetrení nasleduje regenerácia pokožky a zamši, nová koža je hladšia a kvalitnejšia. Je to preto, že obnova kožných buniek sa zrýchli, zlepší sa kvalita elastických vlákien, zlepší sa hydratacia kože (zvýši sa väzobná kapacita vody), zníži sa produkcia mazu a upraví sa abnormálne rohovatenie (folikulárna keratinizácia). Nezanedbateľným účinkom chemického peelingu je i efekt antioxidačný.

Kedy aplikovať chemický peeling
je najvhodnejšie robiť na jeseň a v zime, tj. v dobe, keď pokožku nevystavujeme intenzívnemu slnečnému žiareniu. Vlastnému chemickému peelingu môže predchádzať tzv. domáca príprava. Behom nej sa na kožu aplikujú krémy s ovocnými kyselinami v nižších koncentráciách než tie, ktoré sa používajú k vlastnému ošetreniu. Tato príprava zvýši efekt vlastného chemického peelingu. Po ošetrení je nutná ochrana pleti krémami s UV filtrom pre nebezpečie zvýšenej pigmentácie. Bezprostredne po ošetrení je pokožka mierne začervenaná, potom sa mierne olupuje, môžu vzniknúť aj drobné chrastičky, ktoré sa odlúpnu behom niekoľkých dní.

Koľko peelingových procedúr je treba absolvovať?
To je veľmi individuálne. Kozmetička sa pri určovaní počtu ošetrení riadi stavom pleti a jej reakcií na jednotlivé procedúry. Obvykle sa odporúča 4-6 až 8 procedúr v rozmedzí 2-4 týždňov. Potom je doporučený udržovací program.

Chemický peeling je vhodný v týchto indikáciách:

 

 

×

Bezihlová mezoterapia

Bezihlová, neinvazívna mezoterapia dodá vašej pleťi pružnosť a potrebnú hydratáciu. Metóda zabezpečí výživu do hlbších vrstiev pokožky.

Táto prevratná metóda spočíva v aplikácii špeciálnych látok – ide o podkožnú aplikáciu zmesi vitamínov, minerálov spolu s kyselinou hyalurónovou a komplexom rastových faktorov. Stimuluje novotvorbu kolagénu. Napína uvoľnené kolagénové vlákna.

Pomocou medicínskeho prístroja sa vytvoria na pokožke mikrokanáliky až do hĺbky 4mm a následne je do spodných vrstiev pokožky vpravovaná kyselina hyalurónová a vitamíny. Kyselina hyalurónová prijme až 100 násobok vody do pokožky. Hĺbkovo aplikované vitamíny zase pleť oživia a omladia. Efekt omladenia je viditeľný už po prvom ošetrení.
Do uvedených lokalít sa aplikuje sterilný biologický roztok plný vitamínov, aminokyselín a koenzýmov. Kožu týmto spôsobom zásobíme vitamínmi a antioxidantami, čím pokožku revitalizujeme.

Kontraindikácie neinvazívnej mezoterapie:

 

 

 

×

Lipolaser

LipoLaser bol navrhnutý aby  špecificky riešil miestne zníženie tuku  ( v priemere 2-9 cm) a tvarovanie postavy.
Procedúra pozostáva v 20 minútovom sedení. Lipo Laser poskytuje 2-9 cm stratu, a to všetko bez chirurgického zákroku, bolesti, alebo rozsiahleho zotavovania. Jeho činnosť je zameraná  na  tukové bunky. Lipo Laser ponúka bezpečnú a efektívnu redukcia tuku, ktorú možno aplikovať na viacerých problémových oblastiach a to aj tam, kde sa to nedalo robiť pri kavitácii:

Lipo Laser je ideálny pre liečbu všetkých telesných typov. Pracuje synergicky . Konkrétne sa zameriava na problematické oblasti, ktoré sa majú  zredukovať.

×

Výplň vrások Kyselinou Hyaluronovou

Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, ktorá sa nachádza v takmer celom našom organizme. Jej využívanie v estetickej kozmetike je veľmi obľúbené, nakoľko výsledný efekt uspokojí aj náročného klienta. Pomocou kyseliny hyalurónovej sa jednoducho a rýchlo zbavíte vrások – vaša tvár sa opäť rozžiari a získa mladistvý vzhľad.

Ako funguje vypĺňanie vrások pomocou kyseliny hyalurónovej?
Kyselina hyalurónová je prirodzenou látkou v našom tele. Vekom organizmus produkuje stále menej kyseliny hyalurónovej, čo vedie k starnutiu pokožky. Je to spôsobené najmä úbytkom vody, ktorá je v tkanivách viazaná pomocou tejto kyseliny. Vďaka používaniu kyseliny hyalurónovej je pokožka schopná udržať si viac vlhkosti a stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu. Pokožka vyzerá sviežejšie, hladšie a mladšie.

Do oblasti vrásky sa injektuje primerané množstvo gélu s obsahom kyseliny hyalurónovej. Vrásku tak vyplníme a tkanivo postihnutej oblasti týmto spôsobom obohatíme o kyselinu hyalurónovú, vďaka čomu sa stane pružnejším a sviežim. Efekt je okamžitý. Terapia vrások kyselinou hyalurónovou má kumulatívny charakter, preto je neskôr potrebné menšie množstvo gélu.

Aké výsledky môžete očakávať po aplikovaní kyseliny hyalurónovej do vrások?
Hneď po ošetrení môže klient očakávať okamžité viditeľné vyhladenie a vypnutie vrások, neskôr i zvýšenie elasticity a hydratácie pokožky v postihnutej oblasti.
Keďže kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, prirodzene sa v ňom odbúrava. Rýchlosť odbúravania je u každého klienta iná. Kým pri klientoch v oblastiach ako Abu Dhabi, kde je vysoká teplota prostredia, sa udáva dĺžka trvania efektu okolo 6 – 12 mesiacov, klienti v našom miernom klimatickom pásme sa z efektu ošetrenia môžu tešiťaž 9 – 18 mesiacov. Každý klient je ale individuálny, preto sa aj tento údaj môže meniť.

×

Odstránenie jazvičiek a rozšírených cievok

Cievky odstraňujeme  IPL (pulzným svetlom). Laser úspešne odstraňuje cievky na tvári, na nohách, ale napríklad aj rosaceu, ktorej prejavom sú rozšírené cievky ale aj pľuzgieriky.
Rozšírené a presvitajúce cievy na dolných končatinách odstraňujeme moderným Nd:YAG laserom s kontinuálnym chladením. Počet ošetrení závisí od množstva a veľkosti cievok. Zákrok je možné robiť až od 18 rokov.

Účinok laseru je postupný. Viditeľný efekt zvyčajne prichádza po niekoľkých týždňoch. Po zákroku ostáva pokožka mierne začervenaná. Neľakajte sa. Cievky sa najprv môžu zvýrazniť alebo rozšíriť a na miestach zákroku sa môžu vytvoriť drobné chrastičky. Po niekoľkých týždňoch cievky blednú a postupne miznú.
Zákrok je mierne bolestivý. Na citlivejších miestach (tvár, stehná,…) môžete pocítiť mierne štípanie.
Cievky odstránené laserom zmiznú navždy, to však neznamená, že sa vám po čase neobjavia ďalšie. Ak máte nábeh na ich tvorenie, treba pokožku šetrne ošetrovať a chrániť.

×

Aplikácia BOTULOTOXÍNU

Aplikácia botulotoxínu (typ A) sa používa predovšetkým naodstránenie mimických vrások na tvári, krku a dekolte.
Spôsobuje prechodné zablokovanie prenosu nervového vzruchu na svalové vlákno. Tým sa ošetrený sval prestáva kontrahovať. Zabraňuje sa ďalšej tvorbe a prehlbovaniu vrások a dochádza k vyhladeniu už existujúcich rýh na pokožke. Efekt je prechodný, preto nehrozí trvalé ochrnutie zasiahnutého svalu. Účinok po prvej aplikácii trvá priemerne 3-4 mesiace. Po opakovanej aplikácii sa pôsobenie predlžuje na 6-10 mesiacov. Je to však individuálne.

Botulotoxín odstraňuje:
Mimické (dynamické vrásky) na čele, pri koreni nosa a okolo očí, na krku, v oblasti dekoltu
Drobné asymetrie na tvári
Zvislé vrásky nad hornou perou
Nadmerné potenie podpazušia, dlaní a plôch nôh

Aplikácia
Metóda aplikácie botulotoxínu je fyzicky a časovo nenáročná. Látku aplikujeme niekoľkými veľmi jemnými vpichmi do problémovej partie s použitím najtenších ihiel. Zákrok je ambulantný a nevyžaduje od klienta žiadnu prípravu. Aplikácia je bezpečná, pri lokálnom podaní sa látka nevstrebáva do krvného obehu a pôsobí len v mieste podania. Výsledný efekt nastupuje na 2-7 deň po prvej aplikácii. Pre dokonalý efekt omladenia sa aplikácia botulotoxínu môže kombinovať s výplňovými implantátmi, laserovým vyhladením pleti či plastickou chirurgiou.

×

Ultrazvuková liposukcia

Ultrazvuková liposukcia je najmodernejšia a najefektívnejšia procedúra na neinvazívne odbúranie tukových ložísk, ktorých je problém sa zbaviť bez ohľadu na to čí klient posilňuje vo fitness alebo drží diétu. Naj-častejšími časťami tela sú mužské prsia, kolena, zadok , stehná , boky a hlavne brucho. Dĺžka zákroku je v rozmedzí 15 až 60 minút, v závislosti od plochy a hrúbky tukovej vrstvy v danej oblasti. Samotný zákrok nevyžaduje anestéziu. Ultrazvuková liposukcia prináša okamžité a dlhodobé výsledky. Väčšina klientov dosiahne 2 až 6 cm redukciu obvodu už po prvom sedení, pri ďalších sedeniach sa efekt znásobuje.

 

×

Ihličková mezoterapia

Derma roller alebo derma valček je špeciálny valček s mikroihlami. Tento valček umožní dopraviť účinné látky obsiahnuté v kréme alebo sére do epidermis a dermis, teda presne tam, kam ho potrebujete. Keď nanášate krém alebo sérum, pod kožu sa dostane max. 3 % účinných látok. To je všeobecný fakt! Vďaka valčeku Derma roller však pod kožu dostanete niekoľkonásobne viac účinných látok a tak zosilníte účinok akéhokoľvek krému.                                                    

Prečo derma valček používať?


Ako to vlastne funguje?

Valčekom naša kozmetička prechádza po vašej pokožke a tým vytvorí v pokožke drobné vpichy. Tieto vpichy sa stanú transportným tunelom, ktorým dopraví účinné látky priamo do kože. Už samotné používanie tohto valčeka dokáže podporiť omladenie pleti. Akonáhle totiž štruktúru pokožky narušíte drobnými vpichmi, koža zaháji proces regenerácie a vytvorí omnoho viac kolagénu a elastínu než za normálnych okolností. Produkcia nového kolagénu a elastínu redukuje už existujúce vrásky, zvyšuje elasticitu pokožky a vyhladzuje jazvičky a iné kožné nezrovnalosti.

×

Vizážistika

Vizážistika na profesionálnej úrovni pre akúkoľvek príležitosť.

 

×

Ihlová mezoterapia

S pribúdajúcim vekom a pôsobením rôznych vonkajších i vnútorných vplyvov dochádza k prirodzenému starnutiu pokožky. Mezoterapia je metóda, ako nežiadúce starnutie zvrátiť a vrátiť svojej pokožke mladistvý a svieži výraz. Pleť sa po ošetrení mezoterapiou napne, je hydratovaná a šťavnatá

Ako mezoterapia funguje?

Ide o špeciálne liečivé roztoky s obsahom vitamínov, minerálov, aminokyselín, nukleovych kyselín a koenzymov vrátane kyseliny hyaluronovej, ktoré sa injektujú do pleti. Pleť sa po ošetrení mezoterapiou napne a je hydratovaná. Výsledný efekt je jednotný a dokonale prirodzený

Po absolvovaní ošetrenia očakávajte:


Efekt je viditeľný už po prvom ošetrení
, najvýraznejší je však až po treťom ošetrení.

Keďže kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, prirodzene sa v ňom odbúrava. Rýchlosť odbúravania sa mení v závislosti od rýchlosti metabolizmu organizmu a taktiež od teploty prostredia. Odporúčame preto mezoterapiu opakovať ako pravidelné celkové omladzujúce ošetrenie v cca 3 až 6 mesačných intervaloch. Ošetrenie je možné absolvovať aj príležitostne – po nadmernom vystavovaní pokožky slnku alebo ako prežiarujúce ošetrenie pred dôležitou spoločenskou udalosťou.

Rekonvalescencia
Po vpichoch môžu vzniknúť malé modrinky, ktoré sa postupne do týždňa vstrebajú. Je ich možné zakryť make-upom.

Dĺžka trvania zákroku je 20 až 30 minút.

×